Obrázok k článku

Zostúpenie Svätého Ducha

Slava Isusu Christu! Bratia a sestry!

Ako vyzerá Boh? – Táto otázka zaujímala ľudí od nepamäti. Kto z nás by si trúfal povedať, ako vyzerá Boh, alebo Svätý Duch? Je svojím vzhľadom podobný človeku, alebo anjelom?

Nevieme ako vyzerá Boh, ani ako vyzerá Svätý Duch. Potom, kto je vlastné Svätý Duch? „Mnoho kresťanov dnes nevie, kto je Svätý Duch, ako je to so Svätým Duchom. A niekedy počuť: Mám vzťah k Otcovi, aj k jeho Synovi, pretože sa modlím Otče náš k Otcovi, som v spojení so Synom, ale neviem, čo mám robiť so Svätým Duchom.‘ Svätý Duch zostáva vždy na konci a nenachádza správne miesto v našom živote.“

Svätý Duch je Boh, ktorý pôsobí v nás; Boh, ktorý nám pripomína minulosť, prebúdza nás.

To zásadné, čo od nás Svätý Duch očakáva je, aby sme mu dali miesto v našom vnútri, veď je v nás. Je potrebne aby sme Mu odovzdali náš život. On nás chce viesť a “všetci, ktorých Duch Boží vedie, sú synovia Boží“.

Boží Duch nás chce viesť. Pán Boh nechce byť iba prísediacim, ktorý nás pobaví či ochráni, keď sa nám to hodí, keď si na Neho spomenieme. On nechce s nami ísť iba určitý kúsok cesty. Chce nás viesť po celý náš život a môžeme si byť istí, že dobre viesť. Pusťme Svätého Ducha do života! Nech On rozhoduje, čo je dobré a čo zlé. Nech On určuje, ktorým smerom sa vydať a po ktorých cestách.

Odovzdať Svätému Duchu svoj život znamená veriť a žiť v súlade s prikázaním. Veď sme kresťania. Svätý Duch chce aby sme v každom okamihu života boli kresťania. Kresťanmi nemožno byť „na čas“, len na niekoľko momentov, za niektorých okolností, pri niektorých rozhodnutiach; nie, nemožno byť takýmito kresťanmi, treba byť kresťanmi v každej chvíli! Úplne. Treba byť kresťanmi, v ktorých je Svätý Duch, ktorí žijú zo Svätým Duchom.

„Kresťanský život si nemožno predstaviť bez prítomnosti Svätého Ducha, nebol by kresťanský. Bol by to nejaký duchovný život, pohanský, súcitný, život toho, kto verí v Boha, ale bez Ducha“.

Zdieľať na Facebooku