Obrázok k článku

Drahí veriaci Farnosti Nitra!

Ako už bolo oznámené hlavným hygienikom SR, od 06.05.2020 sa slávia verejné Sväté liturgie za určitých hygienických podmienok. V našom Chráme sv. Štefana budú v nedele Sväté liturgie o 10.00 hod. za účasti max. 15 ľudí, kvôli kapacite chrámu až do odvolania. Prosím Vás, aby ste zaujali miesta, ktoré budú označené číslom – odstup je 2 metre.

Pre vašu lepšiu informovanosť ponúkam ďalšie potrebné pokyny:

– až do úplného odvolania opatrení, zostáva naďalej v platnosti dišpenz od povinnej účasti na bohoslužbách v nedele a sviatky.

– účasť na bohoslužbách nie je obmedzená vekom, ale vzhľadom k tomu, že ochorenie COVID -19 je väčším zdravotným rizikom pre starších ľudí, prosím, aby ste svoju účasť na bohoslužbách zodpovedne zvážili.

– účasť na bohoslužbách je limitovaná počtom (odstup 2 m) a veľkosťou chrámu. V našom kostole, za týchto podmienok, je maximálna kapacita 15 ľudí. Tí z vás, ktorí z kapacitných dôvodov nevstúpia dovnútra, môžu využiť priestor pred chrámom s dodržiavaním odstupu 2 metre.

– pri vstupe do chrámu bude dezinfekcia na ruky.

– v rade na sväté prijímanie zachovávajte odstup 2 m.

– sväté prijímanie sa podáva na ruku.

– ak máte vážny zdravotný dôvod, ktorý neumožňuje prijať Eucharistiu na ruku, informujte ma o tom ešte pred Svätou liturgiou.

– pri Svätej liturgii sú povinné ochranné rúška na tvári.

 

o. Martin Pavúk, MSC

Zdieľať na Facebooku